ComeOn

4

ComeOn

4.7/5
  • Zakład bez ryzyka i obrotu 200 PLN
kod bonusowy: BL odbierz bonus

Zakłady bukmacherskie ComeOn działają na polskim rynku od września 2023 roku. Jak przedstawia się ich oferta i czy obecność tego podmiotu w naszym kraju jest całkowicie legalna? Oto krótka recenzja ComeOn wraz z opisem najważniejszych funkcjonalności.

Bukmacher ComeOn - szczegółowe informacje

Cherry AB to międzynarodowy potentat branży hazardowej. Początki działalności szwedzkiej spółki datuje się na rok 1963. W szerokim portfolio firmy znajduje się m.in. aktywność w obszarze zakładów online, marketingu internetowego, tworzenia gier, technologii gier oraz zarządzania kasynami restauracyjnymi.

Na terenie Rzeczpospolitej Polskiej Cherry AB działa jako Cherry Online Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Licencja Ministerstwa Finansów na okres 6 lat została wydana w dniu 7 czerwca 2022 roku. Oznaczono ją numerami DAG11.6831.11.2022.

Nowy bukmacher ComeOn to tylko jedno z dwójki "dzieci" Cherry Online Polska sp.z.o.o. Tym pierwszym był PZBUK, obecny w naszym kraju od roku 2018.

Jak założyć konto w ComeOn?

Rejestracja ComeOn to proces, który nie wymaga ponadprzeciętnych możliwości. Użytkownik musi w pierwszym kroku odnaleźć specjalną ikonę znajdującą się w prawym górnym rogu strony bukmachera oznaczoną jako "Zarejestruj się". Po kilknięciu w nią oczom gracza powinien okazać się specjalny formularz rejestracyjny.

Na początku bukmacher wymaga wpisania adresu mailowego oraz numeru telefonu, a także podania hasła. Najlepiej by hasło to składało się z co najmniej kilku liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Im lepsza kombinacja, tym trudniej będzie je złamać.

Rejestracja ComeOn w kolejnej fazie to konieczność uzupełnienia specjalnych pól przeznaczonych na takie wrażliwe dane jak imię i nazwisko, data urodzenia, adres do korespondencji, numer PESEL oraz seria i numer dowodu tożsamości.

Na sam koniec klient zobowiązany jest również do zaakceptowania obowiązującego regulaminu, a także wskazania swoich limitów czasu gry oraz limitu stawek. Pozytywne ukończenie wszystkich tych etapów pozwoli uzyskać status konta tymczasowego.

Weryfikacja nadesłanego dokumentu tożsamości oraz podanie numeru rachunkowego pozwolą przekształcić takie konto w konto stałe. Dzięki tej zmianie obstawiający będzie miał dostęp do pełnej gamy usług bukmachera.

Co ciekawe ComeOn oferuje także alternatywną metodę rejestracji. Dokonuje się ona poprzez wykorzystanie systemu TransactionLink. W telegraficznym skrócie funkcja ta polega na możliwości potwierdzenia danych osobowych poprzez bankowość elektroniczną. Jest to metoda jak najbardziej legalna i bezpieczna.

Oferta zakładów

Oferta bukmachera ComeOn obejmuje blisko 30 różnych dyscyplin sportowych. Oprócz tych cieszących się największą sławą tj. piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, sportów walki oraz tenisa ziemnego gracze mają szansę zakładać się o wyniki rzutek, badmintona czy też surfingu.

Przykładowe spotkanie angielskiej Premier League opatrzone jest około 150 różnymi zakładami. Gdy zestawimy to z ofertami LVBET (400) bądź Betfan (300 rynków) to niestety oferta bukmacherska ComeOn prezentuje się dość blado.

Oferta ComeOn ma jednak również pewne plusy, do których należy przede wszystkim betbuilder, czyli możliwość łączenia kilka zakładów w jeden.

Opinie o ofercie na sporty amerykańskie także są do zasady wyłącznie pozytywne. Szeroka gama propozycji na NBA, NHL, MLS, NFL oraz MLB to ewenement na rynku zakładów bukmacherskich w Polsce, o którym bez wątpienia warto wspominać przy każdej nadarzającej się okazji.

Zakłady live

Na jaki podstawowy problem natrafi każdy, kto zechce zawierać w ComeOn zakłady na żywo? Naturalnie brak transmisji na żywo, które akurat w tej formie obstawiania zakładów są niezwykle istotne.

Dodatkowo ilość dostępnych rynków na poszczególne wydarzenia sportowe także nie powala na kolana. Pozostali legalni polscy bukmacherzy wypadają pod tym względem o wiele, wiele lepiej.

Mamy również cichą nadzieję, że z biegiem czasu pojawi się także match tracker oraz dedykowane statysytki – przynajmniej w odniesieniu do tych najpopularniejszych spotkań. Bez tego zawieranie zakładów live jest bowiem bardzo utrudnione.

Zakłady na e-sport

Mamy nieodparte wrażenie, że ktoś tu przespał moment, w którym to e-sport zaczął cieszyć się gigantyczną popularnością na całym świecie. Świadczy o tym oferta zakładów ComeOn na sporty elektroniczne.

Zainteresowani mają jedynie sposobność obstawiania rozstrzygnięć League of Legends oraz DOTA 2. W dzisiejszych czasach tak ubogi wachlarz możliwości to powód do sporego wstydu.

Wirtualne sporty w ComeOn

Oferta zakładów bukmacherskich na sporty wirtualne w ComeOn wygląda dość oryginalnie. To wszystko z uwagi na Retro Bet. Pod tą tajemniczą nazwą kryją się wirtualne rozgrywki piłki nożnej, której wyniki sterowane są oczywiście przez sztuczną inteligencję.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że do zwizualizowania tej funkcji użyto historycznych powtórek z dawnych meczów ligi angielskiej.

Gry karciane

Nie wszyscy obstawiający żyją sportem. Istnieje całkiem pokaźna grupa, która ma zupełnie inne sposoby na spędzanie wolnego czasu. Na stronie internetowej bukmachera ComeOn oraz w jego aplikacji można więc znaleźć specjalną zakładkę Gry Karciane.

Tam wszyscy klienci zastaną takie karciane symulacje jak BlackJack, Poker oraz Wojna. Rozgrywkę prowadzi prawdziwa krupierka, a zadaniem gracza jest wytypowanie przebiegu konkretnego rozdania. Osobiste uczestnictwo jest zabronione przepisami rodzimej ustawy hazardowej.

Aktualna oferta powitalna

Bonusy bukmacherskie to zdecydowanie najlepszy z "wabików" na nowych graczy. Im ciekawsza i mniej skomplikowana oferta powitalna, tym większe prawdopodobieństwo, że potencjalny klient zdecyduje się skorzystać z usług konkretnej firmy.

ComeOn bonus dla nowych graczy ograniczony jest niestety obecnie do zaledwie jednej promocji. Mowa tu o zakładzie bez ryzyka do maksymalnej kwoty 200 PLN.

Schemat działania tego cashback-u jest bardzo prosty. Użytkownik musi założyć nowe konto, złożyć depozyt i następnie w przeciągu 7 dni postawić kupon za całość wpłaty (200 PLN). W przypadku przegranej zainwestowane środki w całości trafią z powrotem do gracza.

Co ciekawe późniejsza wypłata na rachunek bankowy nie musi być poprzedzona jakimkolwiek obrotem. Za to w stronę ComOn płyną z naszej strony ogromne słowa pochwały.

Pozostałe promocje bukmacherskie

Aktualna oferta ComeOn dla stałych graczy również nie zawiera zbyt wielu pozycji. W momencie tworzenia niniejszego tekstu bukmacher proponował jedynie promocję o nazwie Szybka Szóstka oraz Sklep Gracza.

Szybka Szóstka to coś w rodzaju mini quizu z wiedzy o piłce nożnej. Każdy zalogowany użytkownik może raz dziennie wytypować odpowiedzi na sześć losowych pytań. Wysokość ostatecznej nagrody zależy od liczby poprawnych odpowiedzi.

Sklep Gracza jest natomiast miejscem, w którym to bukmacher ComeOn oferuje wymianę uprzednio zdobytych punktów na gratyfikacje finansowe lub różnego rodzaju bonusy. Są to m.in. zakład bez ryzyka, bonus od depozytu czy też freebet.

Kursy bukmacherskie

Pośród osób korzystających z usług ComeOn opinie o kursach nie są raczej zbyt pozytywne. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie spróbowali sprawdzić tego na konkretnym przykładzie.

W tym celu powstało specjalne zestawienie dotyczące spotkania pomiędzy zespołami Borussii Dortmund oraz RB Lipsk. Oto jakie kursy na to starcie wstawili do swoich ofert pozostali legalni bukmacherzy:

• Betclic 2.55 - 3.75 - 2.50
• Betfan 2.50 - 3.70 - 2.49
ComeOn 2.55 - 3.80 - 2.53
• Fortuna 2.47 - 3.65 - 2.47
• LVBET 2.60 - 3.90 - 2.55
• STS 2.50 - 3.55 - 2.49
• Superbet 2.55 - 3.90 - 2.55

Oferta ComeOn na tle rynkowych hegemonów wygląda naprawdę przyzwoicie. W zależności od wyboru konkretnego zakładu użytkownicy mogą obstawić po kursach większych lub równych propozycjom tak doświadczonych podmiotów jak STS czy Fortuna.

To oznacza tylko jedno. Marka ComeOn powoli buduje swoją rozpoznawalność i zadowolenie pośród klientów i trzeba przyznać, że jak na razie idzie jej to bardzo przyzwoicie.

Aplikacja mobilna

Każdy legalny bukmacher, który marzy o tym, by odegrać na polskim rynku zakładów jakąś istotną rolę, prędzej czy później musi wprowadzić do swojej oferty aplikację mobilną. Tak się składa, że w przypadku ComeOn nastąpiło to wręcz błyskawicznie.

Raptem kilka tygodni po debiucie bukmacher pozwalał swoim klientom zawierać zakłady zarówno przy użyciu smartfonów z oprogramowaniem iOS, jak i Android.

Produkt już od samego początku zbierał bardzo dobre opinie. Aplikacja mobilna ComeOn nie posiada może pokaźnej ilości "bajerów", ale dla przeciętnego gracza dostęp do statystyk, szybkie wpłaty i wypłaty, a także logowanie przy pomocy funkcji FaceID powinno w zupełności wystarczyć.

Wpłaty i wypłaty w ComeOn

Gracze lubią mieć poczucie bezpieczeństwa podczas wykonywania wszelkich czynności finansowych w obrębie swojego konta. Klienci bukmachera ComeOn także należą do takiego grona. Użytkownik ma więc możliwość złożenia depozytu poprzez platformę BLIK oraz system Przelewy24. Istnieje także opcja Szybkich Przelewów. Minimalna wpłata to 5 PLN, a górny próg został ustalony na kwotę 20 000 PLN.

Z wypłatami sytuacja wygląda natomiast identycznie jak u wszystkich innych bukmacherów. Można jedynie przelać ewentualną wygraną na indywidualny rachunek bankowy. Wypłaty realizowane są w przeciągu dwóch godzin od wydania zlecenia.

Konkurencja robi to nieco szybciej, ale ComeOn legalny bukmacher z pewnością popracuje jeszcze nad tym aspektem swojej działalności i w przyszłości temat ten ulegnie wyraźnej poprawie.

Obsługa klienta

U zdecydowanej większości polskich bukmacherów czymś zupełnie normalnym jest specjalna podstrona zawierająca najczęściej zadawane pytania wraz z wyczerpującymi odpowiedziami. Zwykle przyjmuje ona nazwę FAQ. ComeOn na ten moment nie stworzył czegoś podobnego.

Na klientów, których trapią większe lub mniejsze problemy, czekają więc kolejno czat online oraz możliwość kontaktu z wykorzystaniem adresu mailowego.

Obie formy interakcji co do zasady się sprawdzają, choć musimy uczciwie przyznać, że u konkurencji konsultanci bywali nieco lepiej przygotowani do swojej roli.

Podsumowanie

Analizując ComeOn opinie graczy można dojść do kilku ciekawych wniosków. Z jednej strony bukmacher wszedł na trudny polski rynek bez większych wpadek, oferując zakłady nieodbiegające zbytnio jakością od proponowanych przez inne, większe firmy.

Biorąc jednak pod uwagę kiepską ofertę powitalną, okrojoną liczbę promocji, a także niezbyt sprawnie funkcjonujący dział pomocy, to trudno oprzeć się wrażeniu, jakoby cały projekt wymagał jeszcze sporego dopracowania.

Kolejne tygodnie oraz miesiące mogą być kluczowe dla pozycji ComeOn na rynku zakładów. O rentowność z uwagi na "spółkę-matkę" nie ma się raczej co martwić, ale tak czy siak wymagane są pewne ruchy, które pozwoliłyby urosnąć bukmacherowi w oczach klientów.

Będziemy bardzo uważnie przyglądać się temu, jak poczynają sobie zakłady bukmacherskie ComeOn i uważnie informować Was o ewentualnych postępach. Bądźcie czujni!