Zakłady bukmacherskie

Od kwietnia 2017 kiedy to zakłady bukmacherskie w Polsce zostały zalegalizowane coraz większe grono osób zgłasza chęć obstawiania meczy u polskich legalnych bukmacherów, otwarcie przyznając, że nie mają pojęcia jak grać i przede wszystkim gdzie. W internecie, a może w stacjonarnym punkcie, a także które zakłady wybrać. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania i krok po kroku objaśnimy jak obstawiać i przede wszystkim gdzie by nie złamać prawa i  nie zostać oszukanym.


Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór operatora, pamiętajmy że fakt legalizacji tej formy gry nie uczynił, że wszyscy bukmacherzy w Polsce z automatu prowadzą legalną działalność. O niełamiących prawa bukmacherach mówimy wówczas gdy posiadają licencję otrzymaną przez Ministerstwo Finansów. Taka i tylko taka gra jest w 100% bezpieczna, gdyż obstawiając mecz ulubionej drużyny możecie być pewni, że operator nie rozpłynie się w powietrzu wraz z postawionymi pieniędzmi, ponadto licencjonowani operatorzy coraz częściej sponsorują kluby sportowe, co jest dodatkową korzyścią dla fanów sportu.


Kiedy już upewnicie się, że wybrany przez Was Bukmacher działa legalnie należy dokonać rejestracji. Pamiętajmy jednak, że legalne punkty bukmacherskie mają możliwość weryfikacji danych, dlatego też nie warto podawać wymyślonych personaliów, bo rejestracja się nie powiedzie, ponadto wiele niepełnoletnich osób próbuje podawać się za kogoś innego co jest przestępstwem i nie przyniesie oczekiwanego skutku, gdyż podczas rejestracji należy podać również numer pesel, konieczne jest także zeskanowanie obu stron dowodu osobistego. Nie należy się obawiać podawania swoich danych osobowych gdyż są one pilnie strzeżone, nie zdarza się również dobrze wszystkim znany proceder sprzedaży danych osobowych, gdyż legalni bukmacherzy dbają o swoich klientów i zależy im na dobrej opinii, bo konkurencja jest duża.

 

Konto bankowe, karta przed płacona, a może e portfel? Czyli jaką formę rozliczenia z bukmacherem wybrać?

 

Największe zaufanie budzą oczywiście tradycyjne przelewy bankowe, które  są znanym, sprawdzonym i pewnym sposobem przekazywania pieniędzy, mają jednak zasadniczą wadę czas oczekiwania na przelew w niektórych bankach to nawet 3 dni, nie wszystkie też rachunki bankowe osób fizycznych obsługują funkcję przelewu natychmiastowego, dlatego coraz większa liczba graczy odchodzi od tego rozwiązania. alternatywną możliwością jest skorzystanie z wirtualnego portfela, w którym przechowujemy określoną kwotę, którą możemy dysponować w każdej chwili i przekazywać pieniądze do innych posiadaczy tego portfela. Bukmacherzy korzystają najczęściej z opcji e- portfela Skrill (działającego na podobnych zasadach co znany wszystkim PayPal). Kolejna forma płatności odbierania wygranych pieniędzy to karty przedpłacone, na które również przekazujemy określoną kwotę i dowolnie nią dysponujemy, nie czekając na długie bankowe procedury i określone godziny przelewów.

 

Zakłady w punkcie stacjonarnym czy przez internet?

 

Tak naprawdę nie ma znaczenia w jaki sposób będziecie grać obie formy są tak samo bezpieczne (oczywiście pod warunkiem, że wybraliście legalnego bukmachera). Zarówno dane zostawiane w lokalu bukmacherskim jak i te podawane przez internet są naprawdę dobrze strzeżone, a cała transakcja szyfrowana. Często gracze, którzy pierwszy raz obstawiają wolą być zupełnie „ anonimowi” i wybierają wirtualne zakłady, lub odwrotnie Ci którzy nie ufają nowoczesnym technologiom mechanizm zakładów bukmacherskich wolą poznać w stacjonarnym punkcie. 

 

Co zrobić jeśli bukmacher zamyka działalność?

 

To kolejne bardzo często zadawane przez początkujących graczy pytanie. Oczywiście nie ma powodu do paniki. Najczęściej sami bukmacherzy wysyłają instrukcje postępowania wraz z informacją o zamknięciu lokalu. Jeśli natomiast tego nie zrobią należy niezwłocznie (w każdym razie przed podaną datą końca działalności) wycofać zgromadzone środki na koncie bukmacherskim. Nawet jeśli z jakichś powodów nie wycofacie swoich pieniędzy w wyznaczonym terminie, nie oznacza to że one przepadną. Najczęściej jeszcze przez jakiś czas działa biuro obsługi klienta z którym można się kontaktować i odebrać zalegające środki pieniężne.

 

Które zakłady bukmacherskie warto wybrać?

 

Przetestowaliśmy dla Was wiele legalnych zakładów i z czystym sumieniem możemy wam polecić firmy:

Życzymy powodzenia i dobrej zabawy!